O Patrikovi Skřížalovi

O mně 2017-10-16T16:17:48+00:00

Malý příběh maséra / terapeuta / trenéra:

Úplně prvně jsem se začal zajímat o své tělo hlavně kvůli poraněnému koleni někdy v šestnácti letech, kdy jsem si urval křížový vaz při fotbale. Jelikož jsem hrál tento kolektivní sport na vysoké úrovni, snažil jsem se co nejrychleji koleno „opravit“. Vše se povedlo – doktoři tenkrát říkali, že to bude trvat rok a potom možná začneme pomalu zatěžovat, já jsem ale řekl, že za půl roku budu zpět na hřišti a tak se taky stalo. Velmi mi pomohl Petr Fišar (aktuálně šéftrenér mládeže FK Dukla Praha) a Pavel Srníček (odpočívej v pokoji, trenére) a za to jim velmi moc děkuji.

Ruku v ruce jsem začal v tomto věku hodně posilovat, chodíval jsem běhat po tréninku navíc, objevil jsem kettlebell a cvičení s TRX, začal jsem chodit k Petrovi Mahrovi na thajský box, markantně jsem se zlepšoval, co se týče plyometrie (odrazové síly), síly v soubojích, výbušnosti, reflexů, prostě to začalo zapadat do sebe jako správné puzzle. Kluci chodili a ptali se jak, za jakých podmínek, kolik tomu dávám, atd. Můžu říct, že už tehdy jsem byl trenér amatér a dával rady, tipy a triky jak na věc nebo spíše jak to dělám já.

Dá se říct, že jsem byl docela daleko, ale v roce 2010 jsem prodělal mononukleózu jater a následně cirhózu. Vypadalo to, že už si vlastně neškrtnu na žádném sportovišti a doktoři zase říkali, že nikdy nebudu moci sportovat a vůbec na fotbal můžu zapomenout. Jako reprezentant do osmnácti let jsem se cítil jako bych právě umřel. Po pár dnech v depce jsem si ale řekl že to tak nebude a že budu zase sportovat a hrát fotbal. Uplynulo přesně sedm měsíců a já znovu oblékl kopačky a rukavice a postavil se do brány. Musím maximálně poděkovat své rodině, zvlášť mojí mámě, která mě podržela po všech směrech, byla u mě každý den a mně až s odstupem času došlo, kolik toho pro nás naše mámy dělají.

Moje játra nevyléčily žádné kortikoidy, antibiotika nebo jiné lékařské postupy, ale byliny, upravená strava a reverz z nemocnice. Prostředí, kde jsem strávil skoro dva měsíce bylo tak deprimující, že mi to vůbec nepřidávalo ve zlepšení mého zdravotního stavu. Domnívám se, že reverz bylo to hlavní, co moje uzdravení nastartovalo. Od té doby se věnuji taky bylinářství, hlavně si libuji v různých čajích a ozkoušel jsem spousty detoxikačních metod na svém organismu.

Poté co jsem se vrátil na zelený pažit, došlo mi, že za ten rok mi ujel vlak. A ono se není čemu divit, stalo se to v období, kdy se láme chleba (19 let), a už to nebylo ono, najednou jsem se cítil trošku svázán. Jednoho dne jsem se probudil a došlo mi, že mě bude daleko více naplňovat své znalosti a dovednosti předávat. A tak jsem pověsil kopačky na hřebík a vydal se poznávat lidské tělo do detailů a do dnes v tom pokračuji.

Začněte cvičit s rozumem

Pomůžu vám dostat se do lepší formy, zlepšit svou kondici a vypadat dle svých představ.
Zamluvit si cvičení