Přidaná hodnota…

To je jako když jí tam dáte více tak je to přidaná…

…no teď ale vážně…

Jakožto jeden z trenérů ARENY Pavly Kladivové a jeden z lídru chodu tělocvičny častokrát odpovídám na otázky typu: „proč to tolik stojí?“, „já chodila na kruháč a tam se to dělalo jinak“, proč proč porč zrovna ARENA.

Kdo chce kam pomožme mu tam…

Když se podívam zpětně do tabulek tak mě rukama prošlo tento rok (2017) přes 350 lidí na úvodní hodinu zdarma. Tato lekce, je taková vstupní úvodní, kde se cvičenci seznámí s prostředím tělocvičny, vyzkouší si naší rozcvičku, faom rolling a pohybové vzorce jako jsou dřep a nebo kyčelní ohyb.

Většinou je to tak, že větší polovina (oblíbené slové mé mámy) se nechá „ukecat“ na startovací kurz ARENA BASICS. Jedná se o 4 hodiny „nalívárny“ techniky základních cviků (dřep, pozved a TGU). Kromě toho dostanou plnohodnotný manuál s obrázky a popisky a když se po kurzu rozloučíme a už neuvidíme, mají kvalitní materiál, jak cvičt a jak se o něco málo lépe hýbat.

Tajemstvím úspěchu je účelná vytrvalost…

Poslední síto „rovná se“ kurzík, no a máme nejvíce vytrvalé co kupují první permici do APK a chtějí se stát silnějšími, štíhlejšími, hybnějšími a krásnějšími. Je to docela dlouhé cirkulum nicméně se nám osvědčilo a budeme v něm nadále pokračovat. Spousta lidí chce do vedené hodiny i bez kurzu a stejně tak většina z nich po dvou lekcích na kurz jde 🙂

trošku jsem odbočil vraťme se zpět ke kořenům…

Již toto vidíme jako přidanou hodnotu, nepustíme lidi do hodin cvičit mezi ostatní, pokud je nevidíme alespoň 5 hodin v akci. Tento časový úsek nám zaručí, že můžeme pracovat na detailech, řešit konkrétní problémy popřípadě doporučit fyzio. Ve zkratce – bavíme se o diagnostice formou cvičení a naši trenéři vyhodnocují co je vhodné a co naopak není. Ano, jsou i problémy na které my jsme krátcí a proto je je lepší tento postup který praktikujem. 1. úvodní hodiny 2. startovací kurz 3. vedené hodiny…

další, složíme se na další…

Další kanadské body získáváme za strukturu hodiny, kdy věnujeme velkou část hodiny mobilitiě a pohybu, 15 minut minimum. Následují turecké vztyky a nebo aktivační cviky pro střed těla, hamstringy, mezilopatky atd. Druhá polovina hodiy je věnována síle a ke konci silové vytrvalosti. Pozvedy, dřepy, shyby, přítahy, pressy, kliky…. tohle jsou naše zbraně. Nenajdeš u nás na „vedených“ žádné stroje kromě vesel, airbiků nebo tabletu, který ti přehraje hudbu 🙂 Pod konec probíhá tzv. docvčka – hamstringy, flexory, rotační cvik a vyvěšení pro dekompresi páteře.

a co je nejvíc..?

Parta lidí…no vážně…pozoruji to hlavně na svých lekcích.

Chodí ke mě sorta lidí, která ráda maká…prostě přijdou, nechají ego za dveřmi, hecují se mezi sebou, pomáhají si. Spousta za vámi chodí po 3 měsících říkájí: „zhubl jsem 8kg“ nebo „zvedám o 16kg více na TGU, neskutečné..“ a nebo.. „přestaly mě bolet záda“. Žádne hodnocení na FB není tak vypovídající jako tyto kladné poznatky, které zahřejí na srdíčku daleko více.

závěrem..?

Sumasumárum je to jednoduché. Největší hodnotu dávám našim trenérům, ke kterým naši cvičenci chodí. Rádi se za nimi vrací. To je to co dělá Arenu místem, kde s cítíme jako doma.

PS: Zní to možná jako klišé, ale já už trénoval v hodně gymech a vím o čem mluvím 🙂

2017-10-05T12:14:13+00:00 17. srpna 2017|Kategorie: SyfonGym|0 komentářů

Napsat komentář